Zdjęcie osoby potrzbującej

By Kropka jak najdłużej cieszyła się życiem...

Kropka to kotka, która trafiła do Fundacji Felineus w 2013 roku. Została uratowana wraz z piątką rodzeństwa od niechybnej śmierci, gdyż malutkie kociątka same bez matki błąkały się po rzeszowskim osiedlu. Nie wiemy, co stało się z matką. Nikt z okolicznych mieszkańców nic nie widział, nic nie wiedział – jak zwykle zresztą. Trafiły do domu tymczasowego chudziutkie i zaniedbane, potrzebujące miłości i opieki. Zostały odrobaczone, wyleczono im świerzbowiec. Apetyt im dopisywał i wszystko było na dobrej drodze, więc powoli zaczęliśmy szukać im domów. Tylko jeden znalazł domek. Ale los bywa przewrotny, kociaki zaczęły chorować. Wizyty u lekarzy, badania, leki stały się ich codziennością. Okazało się, ze rodzeństwo obciążone jest genetycznie niewydolnością nerek. W ciągu tych lat wszystkie odeszły właśnie z tego powodu. Jedynie Kropka była zdrowa do teraz. W tym roku zaczęła chorować. Straciła apetyt, stała się osowiała, przestała się bawić. Baliśmy się tego, gdyż znając przeszłość jej rodzeństwa podejrzewaliśmy to samo. Rozpoczęły się wizyty u lekarzy  i diagnoza nas nie zaskoczyła- niewydolność nerek. To odroczony wyrok. Cóż możemy jej teraz dać oprócz miłości, której jej nigdy nie brakowało.  Bo Kropka to wielki przytulak, uwielbia wysiadywać na kolanach swojej opiekunki i mruczeć jej swoje historie o marzeniach, bolączkach. Teraz zaczęła opowiadać o nadziei, jaką ma, bo wie, że zrobimy wszystko, by jak najdłużej cieszyła się życiem. Bo jej życie teraz składać się będzie z wizyt u lekarza, badań, kroplówek nawadniających i masy leków. Potrzeba będzie też specjalistyczna karma. Wszystko to kosztuje.  Ale tylko w ten sposób możemy jej pomóc i  zapewnić to co niezbędne, by jak najdłużej była razem z nami.

Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że jest lepiej, bo mamy wielką nadzieję i ta nadzieja pozwala nam pomagać i jest siłą napędową do działania i wiemy, że jak zwykle nie zostawicie nas samych.

Nasza Fundacja Felineus działa już 11 lat, ale ostatnie lata to  walka o przetrwanie. Zawsze było ciężko ratować koty, ale z Waszą pomocą jakoś się udawało. Czasem szybko, czasem powoli napełniały się nasze skarbonki dla podopiecznych i z poślizgiem…. ale spłacaliśmy wszystkie zalegle faktury.  Bo zawsze wszystko rozbija się o to, czego brakuje. A nam brakuje pieniędzy. Nasza działalność rozkłada się na Domy Tymczasowe i choć często brakuje w nich miejsca, to łatwiej upchać gdzieś następnego kota niż znaleźć środki na jego utrzymanie i leczenie. Nie brakuje nam zaangażowania, nie brakuje nam chęci niesienia pomocy i otoczenia opieką każdego przygarniętego zwierzęcia. Obecnie mamy w fundacji ich ok. 200. Utrzymujemy się tylko z darowizn. Nasze prośby kierowane do Urzędu Miasta Rzeszów od kilku już lat pozostają bez echa.

Kiedy piszę te słowa, Kropka siedzi obok i wpatruje się w laptop, czasami mruczy zaniepokojona, bo wie, że nie tylko ona jest w potrzebie, bo wokół całe mnóstwo podobnych kociaków. Więc prosimy, podaruj jej grosik...albo dwa.

Razem mamy wielką moc...

Wybierz kwotę
Bezpieczne płatności on-line
Wpłać na zbiórkę Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
0,00 zł z 2 200,00 zł
Jako pierwszy wpłać na tę zbiórkę!
Jako pierwszy udostępnij tę zbiórkę!
Fundacja Felineus
Organizator zbiórki
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę!
Załóż podobną zbiórkę teraz