Zdjęcie osoby potrzbującej

Mirosław Romejko - Zbiórka na rehabilitację i powrót do sprawności

AKTUALIZACJA 29.04.2024 r.

Drodzy Przyjaciele, Znajomi, Wszyscy Darczyńcy i Ludzie o Wielkim Sercu.

Nie odzywaliśmy się długo, ponieważ wszystkie nasze wysiłki były skierowane na zorganizowanie możliwie najlepszej opieki medycznej i rehabilitacyjnej dla Mirka.

Dla tych którzy nie mieli okazji poznać jego historii, albo chcą sobie ją przypomnieć, zamieszczamy poniżej opis zdarzenia i splot wypadków które to doprowadziły Mirka do tego miejsca.

Po otrzymaniu pomocy, zabiegu i trzech tygodniach leczenia w Szpitalu w Białymstoku Mirek został przewieziony do ośrodka w Bielawie. Niestety po dwóch dniach od przyjazdu dostał gorączki i trafił do Szpitala w Warszawie, gdzie zdiagnozowano zapalenie płuc i sepsę. Dzięki wysiłkom lekarzy infekcja została opanowana i Mirek powoli wracał do stabilnego stanu.

Jednak obecność bakterii w organizmie i odleżyna IV stopnia, pomimo starań lekarzy i rodziny, przez bardzo długi czas uniemożliwiała znalezienie miejsca w ośrodku rehabilitacyjnym. Prawie trzy miesiące Mirek spędził na OIOM -ie. Wszystkie ośrodki, do których wysyłano zgłoszenia odmawiały przyjęcia i udzielenia pomocy, pomimo oznak czucia Mirka w miejscach w których przy uszkodzeniu rdzenia wydawałoby się to niemożliwe. Niestety nikt nie chciał dać szansy na szybką pomoc w odzyskaniu sprawności. Skutkiem tak długiego pobytu w miejscu nie do końca odpowiednim dla osoby potrzebującej intensywnej rehabilitacji były nawracające poważne problemy zdrowotne.

W końcu w grudniu 2023, dzięki pomocy Przyjaciół, Znajomych, ludzi o wielkim sercu i Was Darczyńców, rodzina znalazła komercyjny ośrodek w okolicach Rzeszowa.

W miejscu tym Mirek otrzymał troskliwą opiekę i spotkał ludzi, którzy zaangażowali się całym sercem w pracę nad poprawą jego stanu zdrowia. Tutaj z wielkim uporem i determinacją pokonuje kolejne etapy rehabilitacji. Korzysta z szerokiej gamy urządzeń, w tym do pionizacji, co umożliwia uruchamianie długo nieużywanych grup mięśniowych.

Koszty opieki, ćwiczeń i rehabilitacji w ośrodku - są bardzo wysokie. Dotychczas z niezrozumiałych względów uzyskanie pomocy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia spotykało się z odmową a obecność i pomoc dla Mirka w ośrodku nie byłaby możliwa bez Was. dlatego też ponownie zwracamy się do wszystkich o dalszą pomoc i wsparcie – każda złotówka przekazana na zbiórkę zostaje spożytkowana na pobyt w ośrodku i dalsze postępy związane z powrotem do zdrowia Mirka. Na pewno jeszcze dużo przed Nim, ale obserwowane efekty terapii i ćwiczeń dają ogromną nadzieję, że w połączeniu z determinacją Mirka, terapeutów i wszystkich zaangażowanych w pomoc- Mirek w dalej będzie powracał sukcesywnie do coraz większej sprawności.

Jeszcze raz, w imieniu Mirka i najbliższych – dziękujemy z całego serca za okazaną pomoc i prosimy o dalsze wsparcie!

Historia

Pod koniec lipca 2023 roku, podczas wycieczki rowerowej z najbliższą rodziną – nie spodziewając się żadnego zagrożenia – Mirosław Romejko nasz kochany Tata i Mąż uległ poważnemu wypadkowi. Na szerokim, łagodnym i oznaczonym szklaku, ścieżce edukacyjnej w dolinie Narwi - natrafił na uszkodzony przepust pod drogą i wpadając do głębokiej dziury na środku trasy przejazdu - poważnie uszkodził odcinek szyjny kręgosłupa. Pomimo starań lekarzy, operacji chirurgicznej odbarczającej rdzeń - w chwili obecnej nie może poruszać nogami i rękami. Pomimo tak dramatycznych objawów – wraz z całą rodziną – jesteśmy wciąż dobrej myśli, gdyż rdzeń kręgowy nie uległ przerwaniu. 

Mając na uwadze, że dalsze leczenie będzie wymagało bardzo intensywnej rehabilitacji, a od jej jakości- z pewnością będzie zależny Jego powrót do sprawności- zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie zbiórki, której finansowy rezultat będzie bardzo ważnym elementem pomocy w tej trudnej dla Niego i dla nas sytuacji. 

Zdjęcia z miejsca wypadku:

O Mirku:

Nasz Tata i Mąż jest z wykształcenia i zawodu muzykiem – świetnie gra na instrumentach dętych takich jak: klarnet, saksofon, flet a także wielu innych, pracuje w Teatrze Muzycznym. Występuje też na koncertach na terenie całej Polski - grając na scenach z wieloma znanymi artystami. Jego wyjątkowe poczucie humoru i krytyczny, dowcipny, inteligenty pogląd na otaczający świat wywołuje uśmiech na twarzach rodziny, przyjaciół, znajomych i wszystkich ludzi, których spotyka na swojej drodze.

Był i jest podporą całej rodziny, to z Jego strony można było zawsze spodziewać się pomocy i wsparcia w różnych sytuacjach życiowych, zarówno tych codziennych jak i wyjątkowych. 

Jednak tym razem to my musimy zrobić wszystko, aby mu pomóc i przywrócić sprawność tak aby mógł w pełni cieszyć się życiem i powrócić do gry na instrumentach dętych. 

Środki potrzebne na leczenie, to kwota niewyobrażalna dla każdego z nas. Jednak, jak niejednokrotnie udowodnił nam Mirek - nie ma rzeczy niemożliwych. Razem na pewno nam się uda!

Wpłacając choćby symboliczną kwotę na zbiórkę lub udając się na koncert charytatywny „Artyści i Muzycy Romy dla Mirka", z którego dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację możemy przyczynić się do ogromnie szczytnego celu! 

Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat. Pokażmy Mirkowi, że nie jest sam!


 

Wybierz kwotę
Bezpieczne płatności on-line
Wpłaty
Dorota Kwiecińska
 
100,00 zł
DANUSIA
 
100,00 zł
Paulina Sęk
 
120,00 zł
Zobacz więcej
Kolega
 
3000,00 zł
Kowalski
 
2024,00 zł
Kolega z pracy
 
2000,00 zł
Zobacz więcej
Komentarze
Magdalena Major
zamiast kwiatów dla nauczycielki skrzypiec p Anny Jaskanis
Marcin
Powodzenia Panie Mirku
Anna Stokalska
Do zobaczenia Mirek! 💪🏼
Zobacz więcej
Wpłać na zbiórkę Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
123 295,00 zł z 300 000,00 zł
Wpłaciło już 931 osób
Udostępniły już 382 osoby
Joanna Romejko
Organizator zbiórki
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę za darmo!
Załóż zbiórkę - za darmo