Zdjęcie osoby potrzbującej

Pomóżmy naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy!

Pomóżmy naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy!

Będąc wolontariuszem na Dworcu Zachodnim w Warszawie, zauważyłem ogromną dezinformację. Ukraińcy przyjeżdżający do Polski nie wiedzą, co mają zrobić i od czego zacząć. Do tej pory przyjąłem tymczasowo 11 osób w swoim domu i pomogłem im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Chciałbym jednak działać na znacznie szerszą skalę, dlatego przyświeca mi idea stworzenia portalu dedykowanego właśnie naszym przyjaciołom ze wschodniej granicy.

Stworzyliśmy stronę internetową, która pomoże odnaleźć się naszym sąsiadom w polskiej rzeczywistości. Jej celem jest informowanie o bieżących wydarzeniach, a także udzielanie porad zarówno prawnych, jak i w kwestii codziennego życia. Będzie to swoisty drogowskaz dla wszystkich osób, które w pośpiechu opuściły swoje domy w Ukrainie i pragną od nowa rozpocząć życie w Polsce. Tematów do poruszenia jest naprawdę sporo. Począwszy od rejestracji w naszym kraju, poprzez pomoc w znalezieniu mieszkania i pracy, aż do wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie poszczególnych miast. Zdaję sobie sprawę, że zaczynanie wszystkiego od zera w obcym miejscu jest szalenie trudne i wymaga wiele wysiłku. Mam jednak nadzieję, że z pomocą stworzonego portalu wszyscy Ukraińcy będą mogli łatwiej zaadaptować się do życia w polskich warunkach.

Portal został stworzony w języku polskim i ukraińskim. Chcę zbudować przyjazną społeczność pośród osób, które zdecydowały się pozostać na terenie naszego kraju. Jednocześnie pragnę wspierać ukraińską tradycję oraz informować o wszelkich wydarzeniach, które organizowane będą z myślą podtrzymywania ichniejszych wartości kulturowych. Co ważne, na portalu nie będą zamieszczane żadne informacje z wojny toczącej się za wschodnią granicą. Uważam, że takich relacji jest bardzo, bardzo dużo, a ich przesyt może potęgować dodatkowy stres w tej sytuacji, która i tak jest już wystarczająco trudna.

Aby projekt mógł zaistnieć, potrzebne będą odpowiednie fundusze. Zostaną one przeznaczone na:

- zorganizowanie stanowisk dla redaktorów oraz redaktorek, zapewnienie im niezbędnego do tej pracy sprzętu;

- wypłaty dla zatrudnionych osób. Pracę redaktora można wykonywać w stu procentach zdalnie, dlatego jest to dobra szansa, aby pomóc kobietom z małymi dziećmi przybyłymi z Ukrainy w znalezieniu źródła zarobku;

- stworzenie ogólnej infolinii, pod którą mogłyby kontaktować się osoby przybyłe z Ukrainy, aby dopytać o wszelkie kłopotliwe dla nich kwestie.

Co zyskają osoby z Ukrainy dzięki powołaniu do życia takiego portalu?

- miejsce, w którym będą mieli pod ręką wszystkie najważniejsze informacje, nie będą musieli przeszukiwać Internetu w poszukiwaniu porad i wskazówek;

- życzliwą społeczność, która będzie zrzeszać się w jednym miejscu i oferować pomoc także sobie nawzajem;

- wszelkie porady prawne, a także pomoc w załatwieniu formalności urzędowych;

- pomoc w zgłaszaniu przestępstw na policję;

- dostęp do wiarygodnych instytucji i fundacji w razie potrzeby wsparcia psychologicznego lub materialnego;

- pomoc z przygotowaniem wyjazdu także do innego kraju, uporządkowaniem spraw formalnych i zorganizowaniem przestrzeni do życia w nowym miejscu.

Ile potrzebujemy na realizację projektu?

Wynagrodzenie dla 5 redaktorów przez 3 miesiące. Liczymy, że po 3 miesiącach projekt będzie się sam utrzymywał – 65 000 zł

Sprzęt dla redaktorów komputery i monitory zewnętrzne – 15 000 zł

Promocja serwisu – 10 000 zł

Do tej pory udało się nam:

Zebrać mały, ale zgrany zespół specjalistów

Sfinansować stworzenie strony - 5000 zł 

Sfinansować istniejące na stronie treści

Kwota, którą chcę zebrać, nie jest mała, ale uważam, że dobrze doinformowane społeczeństwo Ukraińskie doceni naszą pracę. Oszczędzimy im wiele czasu na szukanie odpowiednich informacji i pomożemy w rozpoczęciu nowego życia w Polsce. Będziemy wdzięczni nawet za najmniejszą pomoc!

Nasz Zespół:

Karol Popko – założyciel, pomysłodawca i główny organizator projektu.

Oleksii Kanayev – uchodźca z Irpina pod Kijowem. Chce pomóc swoim
rodakom, bo zdrowie nie pozwala mu walczyć na froncie. Redaktor, tłumacz treści
i osoba kontaktowa w języku rosyjskim.

Agnieszka Zugaj – redaktorka i copywriterka w języku polskim.

Andrii Popko – prawnik i redaktor, obecnie przebywający i walczący
na terenie Ukrainy.

Marcin Stano – wsparcie reklamowe i programistyczne projektu.

Link do projektu: https://www.ukrainianinpoland.pl

Wybierz kwotę
Bezpieczne płatności on-line
Wpłaty
SCM
 
300,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
20,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
50,00 zł
SCM
 
300,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
50,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
20,00 zł
Wpłać na zbiórkę Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
383,35 zł z 90 000,00 zł
Wpłaciło już 5 osób
Udostępniła już 1 osoba
Karol Popko
Organizator zbiórki
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę za darmo!
Załóż zbiórkę - za darmo