Pomóżmy Filipowi wrócić do samodzielności

Zdjęcie osoby potrzbującej
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl

15-latek został porażony potężną dawką prądu. Przez jego ciało przepłynęło kilkadziesiąt tysięcy woltów. Przeżył. To był cud. Teraz rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Ma nadzieję, że kiedyś, w przyszłości, sam będzie mógł pomagać.

Filip jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu. Na skutek niefortunnego zdarzenia, został poważnie porażony prądem, a jego spadające ciało doznało wielu obrażeń. Filip wspiął się na podest serwisowy słupa energetycznego linii wysokiego napięcia. Teraz walczy o życie. Potrzebuje skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji.

O zdarzeniu poinformowała służby medyczne koleżanka Filipa, która przebywała z chłopcem na miejscu zdarzenia. Zadzwoniła po karetkę. Filipa przewieziono do szpitala. Obecnie leczony jest w Krakowie. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Zespół lekarzy prowadzących ocenia, że hospitalizacja może potrwać do 3 miesięcy, ponieważ chłopiec doznał rozległych wewnętrznych i zewnętrznych poparzeń ciała. Ma uszkodzone nerki, wątrobę i inne narządy wewnętrzne. Bardzo poważnym obrażeniom uległo także serce Filipa. A upadek z 4 metrów spowodował rozległy uraz kręgosłupa, który połamany jest w 5 miejscach. Chłopiec ma poparzone obydwie ręce i biodro. Wymagana jest amputacja prawej ręki i lewego kciuka. Konieczne mogą być przeszczep tkanek i kolejne amputacje kończyn. Lekarze z uwagą obserwują organizm chłopca.

To zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Zamknęło Filipa w klatce niespełnionych młodzieńczych marzeń. Zamierzał skończyć szkołę samochodową i zostać zawodowym strażakiem. Chciał nieść pomoc. Przed wypadkiem, zawsze pełen energii i optymizmu, pomagał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był wysportowany i spragniony wyzwań. Jako młody sportowiec zajął I miejsce w turnieju koszykówki. Brał udział w wielu wydarzeniach sportowych i zawodach strażackich. Dawał przykład pięknej młodości.
Teraz sam potrzebuje pomocy, głównie finansowej. Wierzy, że nie wszystko stracone. Że los zamieni to co bolesne na to co dobre. I, że doda mu sił w dążeniu do sprawności, która pozwoli w przyszłości nieść pomoc innym.

Anonimowy Darczyńca 25,00 zł
około 16 godzin temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 18 godzin temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 3 dni temu
Anonimowy Darczyńca 5,00 zł
około 4 dni temu
Anonimowy Darczyńca 42,00 zł
około 11 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 29 dni temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 1 miesiąc temu
BB 50,00 zł
około 1 miesiąc temu
Anonimowy Darczyńca 10,00 zł
około 1 miesiąc temu
Anonimowy Darczyńca 10,00 zł
około 1 miesiąc temu

Cel zbiórki

10%
28 246,45 z 300 000,00 zł
Brakuje jeszcze 271 753,55
Wspomóż
Wspomogło już 491 osób
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl