Zdjęcie osoby potrzbującej

Pomóżmy Filipowi wrócić do samodzielności

15-latek został porażony potężną dawką prądu. Przez jego ciało przepłynęło kilkadziesiąt tysięcy woltów. Przeżył. To był cud. Teraz rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Ma nadzieję, że kiedyś, w przyszłości, sam będzie mógł pomagać.

Filip jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu. Na skutek niefortunnego zdarzenia, został poważnie porażony prądem, a jego spadające ciało doznało wielu obrażeń. Filip wspiął się na podest serwisowy słupa energetycznego linii wysokiego napięcia. Teraz walczy o życie. Potrzebuje skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji.

O zdarzeniu poinformowała służby medyczne koleżanka Filipa, która przebywała z chłopcem na miejscu zdarzenia. Zadzwoniła po karetkę. Filipa przewieziono do szpitala. Obecnie leczony jest w Krakowie. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Zespół lekarzy prowadzących ocenia, że hospitalizacja może potrwać do 3 miesięcy, ponieważ chłopiec doznał rozległych wewnętrznych i zewnętrznych poparzeń ciała. Ma uszkodzone nerki, wątrobę i inne narządy wewnętrzne. Bardzo poważnym obrażeniom uległo także serce Filipa. A upadek z 4 metrów spowodował rozległy uraz kręgosłupa, który połamany jest w 5 miejscach. Chłopiec ma poparzone obydwie ręce i biodro. Wymagana jest amputacja prawej ręki i lewego kciuka. Konieczne mogą być przeszczep tkanek i kolejne amputacje kończyn. Lekarze z uwagą obserwują organizm chłopca.

To zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Zamknęło Filipa w klatce niespełnionych młodzieńczych marzeń. Zamierzał skończyć szkołę samochodową i zostać zawodowym strażakiem. Chciał nieść pomoc. Przed wypadkiem, zawsze pełen energii i optymizmu, pomagał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był wysportowany i spragniony wyzwań. Jako młody sportowiec zajął I miejsce w turnieju koszykówki. Brał udział w wielu wydarzeniach sportowych i zawodach strażackich. Dawał przykład pięknej młodości.
Teraz sam potrzebuje pomocy, głównie finansowej. Wierzy, że nie wszystko stracone. Że los zamieni to co bolesne na to co dobre. I, że doda mu sił w dążeniu do sprawności, która pozwoli w przyszłości nieść pomoc innym.

07/02/2022

Mamy wycenioną protezę na 145 tys. złotych. Filip był w ottoboku. Miał robiony pomiar impulsów. Brakuje nam środków. Za rok czeka Filipa operacja lewej ręki. I cały czas trwa usprawnianie lewej ręki, co jest bardzo kosztowne. Niezbędne są też prywatne rehabilitacje.

Prosimy o wspracie finansowe, które jest niezbędne.

Mama Filipa

Licytacje na Facebooku

Grupa licytacyjna Licytacje dla Filipa


Media o zbiórce

Rzeszów News 15-letni Filip porażony prądem rozpaczliwie walczy o życie. Trwa zbiórka pieniędzy

o2.pl Koszmar na Podkarpaciu. Straszny finał młodzieńczego wybryku

Lublin112.pl Filip ma amputowaną prawą rękę. Jego lewa ręka pozostanie niesprawna do końca życia

Krosno112.pl Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację Filipa - 15-latka, który został porażony prądem

Super Express 14-latek wspiął się na słup, obrażenia są ogromne.

Wybierz kwotę
Bezpieczne płatności on-line
Wpłaty
Dariusz Olszański
 
10,00 zł
Anna Kubarek
 
10,00 zł
Kacper
 
15,00 zł
Zobacz więcej
Anonimowy Darczyńca
 
2000,00 zł
Mateusz i Aleksandra
 
1500,00 zł
Pawel
 
1020,00 zł
Zobacz więcej
Komentarze
Kacper
❤️
Elizabeth Barham
That's a lot of volts and a hard fall. Get well soon!
Anonimowy Darczyńca
Filip trzymaj się !!
Zobacz więcej
Wpłać na zbiórkę Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
29 653,96 zł z 300 000,00 zł
Wpłaciło już 520 osób
Udostępniły już 43 osoby
Joanna Warzocha
Organizator zbiórki
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę za darmo!
Załóż zbiórkę - za darmo