Pomóżmy Filipowi wrócić do samodzielności

Zdjęcie profilowe osoby potrzebującej
Cel wsparcia:
Pokrycie kosztów zakupu specjalistycznej protezy, leczenie, rehabilitacja, powrót do samodzielności.
Filip Warzoch
15 lat
Poparzenia wenętrzne i zewnętrzne ciała, amputacja prawej reki i kciuka lewej ręki, uraz kręgosłupa w kilku odcinkach. Niechobrz, podkarpackie 40 dni do końca zbiórki
Zdjęcie osoby potrzbującej
Rozwiń szczegółowe informacje
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl

15-latek został porażony potężną dawką prądu. Przez jego ciało przepłynęło kilkadziesiąt tysięcy woltów. Przeżył. To był cud. Teraz rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Ma nadzieję, że kiedyś, w przyszłości, sam będzie mógł pomagać.

Filip jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu. Na skutek niefortunnego zdarzenia, został poważnie porażony prądem, a jego spadające ciało doznało wielu obrażeń. Filip wspiął się na podest serwisowy słupa energetycznego linii wysokiego napięcia. Teraz walczy o życie. Potrzebuje skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji.

O zdarzeniu poinformowała służby medyczne koleżanka Filipa, która przebywała z chłopcem na miejscu zdarzenia. Zadzwoniła po karetkę. Filipa przewieziono do szpitala. Obecnie leczony jest w Krakowie. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Zespół lekarzy prowadzących ocenia, że hospitalizacja może potrwać do 3 miesięcy, ponieważ chłopiec doznał rozległych wewnętrznych i zewnętrznych poparzeń ciała. Ma uszkodzone nerki, wątrobę i inne narządy wewnętrzne. Bardzo poważnym obrażeniom uległo także serce Filipa. A upadek z 4 metrów spowodował rozległy uraz kręgosłupa, który połamany jest w 5 miejscach. Chłopiec ma poparzone obydwie ręce i biodro. Wymagana jest amputacja prawej ręki i lewego kciuka. Konieczne mogą być przeszczep tkanek i kolejne amputacje kończyn. Lekarze z uwagą obserwują organizm chłopca.

To zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Zamknęło Filipa w klatce niespełnionych młodzieńczych marzeń. Zamierzał skończyć szkołę samochodową i zostać zawodowym strażakiem. Chciał nieść pomoc. Przed wypadkiem, zawsze pełen energii i optymizmu, pomagał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był wysportowany i spragniony wyzwań. Jako młody sportowiec zajął I miejsce w turnieju koszykówki. Brał udział w wielu wydarzeniach sportowych i zawodach strażackich. Dawał przykład pięknej młodości.
Teraz sam potrzebuje pomocy, głównie finansowej. Wierzy, że nie wszystko stracone. Że los zamieni to co bolesne na to co dobre. I, że doda mu sił w dążeniu do sprawności, która pozwoli w przyszłości nieść pomoc innym.

Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 5 dni temu
Gracjan Pecko licytacja 500,00 zł
około 6 dni temu
Dagmara i Mateusz 100,00 zł
około 7 dni temu
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
około 8 dni temu
Anonimowy Darczyńca 2000,00 zł
około 9 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 10 dni temu
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
około 12 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 15 dni temu
Anonimowy Darczyńca 10,00 zł
około 16 dni temu
Agnieszka Kisała 350,00 zł
około 16 dni temu
Licytacja podczas "Handzlowskich kijków"

Cel zbiórki

10%
27 954,82 z 300 000,00 zł
Brakuje jeszcze 272 045,18
Wspomóż
Wspomogło już 479 osób
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl