Zdjęcie osoby potrzbującej

84-letni pan Jerzy Hałupka walczy o przetrwanie z trojgiem niepełnosprawnych dzieci

Pan Jerzy Hałupka z miłością godną najcudowniejszego rodzica opiekuje się dziećmi, którym choroba odebrała sprawność. Sam ma 84 lata i potrzebuje środków, które pozwolą na zakup samochodu służącego do przewozu osób z niepełnosprawnościami do ośrodka rehabilitacyjnego.

Pan Jerzy mieszka obok Leszna w małej miejscowości Grotniki. Jego życie to droga usłana głównie cierpieniem. Jako kilkuletni chłopiec przebywał w obozie dla dzieci w Niemczech. Widział śmierć, doświadczył głodu i potwornych okrucieństw. Kiedy skończyła się wojna przyszła nadzieja. Poślubił ukochaną Danusię. Wkrótce urodził się im Paweł, a potem także Dominik i Jola. Jakież to było szczęście i nowy, piękny rozdział życia. I przyszło niespodziewane. Choroba genetyczna powoli i stopniowo ograniczała poruszanie się ich dzieci. W wieku młodzieńczym cała trójka przestała chodzić. Ciało powykręcane i zdeformowane odmówiło posłuszeństwa każdemu z nich. Kiedy byli młodzi, Pan Jerzy razem z małżonką, dźwigali ciężar opieki nad ukochanymi dzieciakami. I tak przez wiele lat. Ale zaledwie dwa lata temu jego żona zmarła. Od tamtej pory sam przygotowuje i podaje posiłki, rehabilituje i jest najbliższym przyjacielem dla swoich dzieci. Wydawało się, że Pan Jerzy tego nie udźwignie. Ale on nie poddał się. Nawet, gdy we wrześniu bieżącego roku jego syn Paweł, z powodu zachłyśnięcia się śliną, przestał mówić i został przykuty do łóżka.

Pod opieką Pana Jerzego jest troje dorosłych osób. Najstarszy syn Paweł ma 50 lat, Dominik jest w wieku 41 lat, a córka Jolanta ma 38 lat. Niesamowite, ile w człowieku potrafi być determinacji. Pan Jerzy porusza się o kulach, bo cierpi na chorobę stawów i inne dolegliwości wieku starczego. Rehabilituje Pana Pawła, ćwiczy jego dłonie i nogi, wspierając się o łóżko. Samodzielnie obsługuje respirator. Także Pan Dominik i Pani Jola potrzebują rehabilitacji, którą odbywają w domu z pomocą starszego Ojca. Tylko dwa razy w tygodniu na krótki czas rodzinę odwiedzają opiekunki. Gdyby jednak było możliwe korzystanie z rehabilitacji w specjalnym ośrodku. Gdyby tak mógł ktokolwiek pomóc w przewiezieniu niepełnosprawnych osób na ćwiczenia specjalistyczne. Gdyby tak był samochód, który spełniałby swoje funkcje. Byłoby im na pewno łatwiej.

Przyglądam się Panu Jerzemu i myślę, że trudy z którymi mierzy się, są ponad ludzkie siły. Można jednak pomóc. Jego dzieciom potrzebna jest rehabilitacja w specjalnym ośrodku, która poprawi ich sprawność, aby mogły zaopiekować się sobą w przyszłości. 

Wybierz kwotę
Bezpieczne płatności on-line
Wpłaty
Agata S
 
30,00 zł
Anonimowa wplata
 
30,00 zł
Anonim
 
25,00 zł
Zobacz więcej
Anonimowy Darczyńca
 
1000,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
1000,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
500,00 zł
Zobacz więcej
Komentarze
Lukasz
Wesołych Świat Bożego Narodzenia dla całej rodzinki. Z Bogiem.
Sylwia
Jezu Ty się tym zajmij ????????????
Anonimowy Darczyńca
Duzo zdrówka przede wszystkim! Samozaparcia i uśmiechu!
Zobacz więcej
Wpłać na zbiórkę Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
21 878,61 zł z 100 000,00 zł
Wpłaciło już 468 osób
Udostępniły już 43 osoby
Jolanta Hałupka
Organizator zbiórki
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę za darmo!
Załóż zbiórkę - za darmo