Zdjęcie osoby potrzbującej

Adam Cyrkanowicz pilnie potrzebuje naszej pomocy

Środowy poranek. Adam – 45 letni technolog żywności w jednej z wiodących piekarni w Warszawie, wrócił z nocnej zmiany. Dochodzi 6 rano. W domu zaczyna się dzień. Żona Adama – Grażyna ogarnia się do pracy, lecz dziwi ją niespokojny sen męża. Postanawia go obudzić i nagle zauważa, że jest z nim coś nie tak. Pomaga mu wstać i próbuje nawiązać z nim rozmowę, lecz osowiały Adam wstaje napić się wody i po chwili, mimo pomocy żony, upada na podłogę.

Całą sytuację widzi starszy syn Kacper oraz 4 letni synek Piotruś (który myśli że tata nie żyje),natychmiast wzywają karetkę… Adam trafia do szpitala w Wołominie, następnie na OIOM do Wojskowego Instytutu Medycznego ze względu na stwierdzony udar lewostronny z zakrzepem do mózgu. Operacja przebiegła z komplikacjami.

Podczas próby wyciągania skrzepów z mózgu, doszło do zatrzymania akcji serca na 6 minut. Pierwsze dni, po tym makabrycznym poranku, były ciężkie dla całej rodziny Adama, z którym po śpiączce farmakologicznej nie było kontaktu. Po 3 tygodniach odzyskał on przytomność, jednak nie mówi, potrafi ścisnąć tylko prawą dłoń a jego kontakt ze światem odbywa się przez mruganie powiekami. Pocieszający jest jedynie fakt, że odzyskał czucie w prawej stronie ciała. Tak w jednej chwili lubiany przez wszystkich, człowiek stawiający rodzinę na pierwszym miejscu, będący zawsze pomocny dziś sam potrzebuje pomocy. Adam, to osoba zawsze pamiętająca o urodzinach bliskich, ceniąca czas z rodziną, mająca zainteresowania motoryzacyjne czy akwarystyczne. To człowiek, wymagający obecnie stałej, kosztownej rehabilitacji, opieki i sprzętu. Pomagając jemu, pomagamy też jego rodzinie w tych trudnych chwilach. Adam ma 17 letniego syna Kacpra – to on wezwał pomoc i 4 letniego Piotrusia. Myślę , że wiele rzeczy jeszcze chciałby synom pokazać, jednak żeby to było możliwe potrzebuje ogromnej pracy polegającej na rehabilitacji.

Najskuteczniejszą jej formą jest pobyt w ośrodku dla pacjentów z problemami neurologicznymi, który kosztuje konkretne pieniądze, przewyższające możliwości rodziny. Przykra historia Adama, pokazuje nam jak w jednej chwili całe życie, nie tylko jednego człowieka ale i całej rodziny, może się wywrócić do góry nogami.

Po wypisie ze szpitala, poza pobytem w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym Adam będzie potrzebował karmienia sondą donosową, odpowiedniego łóżka, zaopatrzenia ortopedycznego oraz środków higieny osobistej.

Myślę, że nikomu nie życzylibyśmy takiej środy, a wszyscy wiemy, że niestety może ona przydarzyć się każdemu, dlatego nie pozostańmy obojętni na takie nieszczęście. W imieniu Adama, jego rodziny, przyjaciół i swoim bardzo proszę o każdą możliwą pomoc i z całego serca dziękuję.

Wybierz kwotę
Bezpieczne płatności on-line
Wpłaty
Dział Weryfikacji Szczytny-cel.pl
 
1,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
250,00 zł
Magda Sas
 
100,00 zł
Zobacz więcej
Anonimowy Darczyńca
 
5000,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
1200,00 zł
Anonimowy Darczyńca
 
700,00 zł
Zobacz więcej
Komentarze
Magda Sas
Wspieram całym sercem
Anonimowy Darczyńca
Grażynko trzymajcie się! Tez niedawno przeszłam przez podobną sytuację
Anonimowy Darczyńca
Wracaj do zdrowia Ziomal
Zobacz więcej
Wpłać na zbiórkę Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
14 198,91 zł z 300 000,00 zł
Wpłaciły już 122 osoby
Udostępniło już 8 osób
Katarzyna Królik
Organizator zbiórki
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę za darmo!
Załóż zbiórkę - za darmo