Zdjęcie osoby potrzbującej

Na auto do transportu zwierząt

Kochani,

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt prowadzi Schronisko dla Zwierząt „Przytulisko” już od ponad 22 lat. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i wysiłkowi członków Stowarzyszenia, pracowników, sympatyków i miłośników zwierząt nasze Schronisko rozwija się i pięknieje. Od wielu lat jest również stawiane za przykład dla innych tego typu instytucji działających w Polsce.

Z tego miejsca z całego serca dziękujemy Wam za każdą dotychczasową pomoc, której nam udzielacie gdy jesteśmy w potrzebie i nie tylko. Niejednokrotnie udowodniliście, że to co dla nas samych jest niemożliwe do osiągnięcia z Waszym wsparciem jest do zdobycia. Tak było między innymi ze zbiórką na leczenie zwierząt czy zbiórką na nowe budy dla piesków. Codziennie doświadczamy Waszej dobroci. Przybiera ona różne formy ale każda ma na celu jedno „Pomoc zwierzętom bezdomnym”. Doceniamy wszystko co robicie aby naszym podopiecznym żyło się lepiej.

Jak już wiecie prowadzenie Schroniska dla zwierząt i opieka nad nimi jest trudna. Wymaga dużo siły, odwagi, poświęcenia, motywacji, cierpliwości, serca i środków finansowych... Porządek dnia mus być zachowany, z obowiązków trzeba się wywiązać niezależnie od wszystkiego.

Utrzymanie jak i zapewnienie dobrostanu zwierząt jest dla nas priorytetem. Każdego dnia z całym wspaniałym i opiekuńczym zespołem robimy wszystko co w naszej mocy aby zwierzęta czuły się bezpieczne, ważne, wyjątkowe i kochane. W dużej mierze jest to zasługa Was, ludzi dobrej woli o wspaniałych i otwartych sercach, którym los zwierząt tak jak nam nie jest obojętny.

Obecnie mamy pod swoją opieką blisko 120 kotów i 85 psów. Niektóre z nich są z nami już długie lata. Przy odrobinie szczęścia kilkorgu uda znaleźć się dom ale kolejnych wciąż przybywa. Są to zwierzęta błąkające się, zagubione, porzucone albo odebrane interwencyjnie, często wymagające specjalistycznych badań weterynaryjnych, specjalistycznej karmy i całodobowej opieki.

Większość przyjęć zwierząt do schroniska wiążę się z wyjazdami po nie.

I tutaj ukłon w Waszą stronę. Po raz kolejny prosimy Was o pomoc.

PILNIE POTRZEBUJEMY SPRAWNEGO, NIEZAWODNEGO I BEZPIECZNEGO AUTA !!!

PILNIE POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA !!!

Samochody, które mamy z każdym kolejnym kilometrem odmawiają posłuszeństwa. Do dyspozycji mamy już od wielu, wielu lat samochód należący do CHSMZ Renault Kangoo rocznik 2002 oraz Opel Combo-C rocznik 2004 w użyczeniu na podstawie umowy z Gminą Miejską Chojnice.

O zakupie nowszego samochodu myślimy już od 2 lat, ciągle z nadzieją, że uda nam się wygospodarować środki, niestety sytuacja epidemiczna na świecie związana z COVID, obecnie wojna na Ukrainie oraz sytuacja gospodarcza na świecie i w Polsce prowadzi do zaciskania pasa. Zobowiązani jesteśmy przede wszystkim do zapewnienia opieki medycznej, wyżywienia i bezpieczeństwa zwierząt. Budynki i tereny wymagają ciągłych napraw i modernizacji. Konieczne są remonty starych i budowa nowych kojców dla psów. Przez ciągły wzrost cen dosłownie wszystkiego, zmuszeni jesteśmy do wydawania środków tylko na najpilniejsze potrzeby. Na auto już nie wystarczy...

BEZ WASZEGO WSPARCIA O NOWYM AUCIE MOŻEMY ZAPOMNIEĆ !!!

Nasze samochody są stare, wyeksploatowane, awaryjne a co za tym idzie, niebezpieczne na drodze. Wyjazd często kończy się u mechanika bo znowu coś się psuje. W przeciągu roku zakupiliśmy i wymieniliśmy m. in. wentylator i regulator dmuchawy, sprężynę gazową, akumulator, linki hamulca ręcznego, olej filtru układu hamulcowego i wydechowego, klocki hamulcowe, tłumik, pasek alternatora, alternator, termostat, rozrusznik, przewody chłodnicy, automat stopu, skrzynie biegów… Uff, jak tego dużo…

Poza tym, są trudne w utrzymaniu czystości i dezynfekcji. W upalne dni jest w nich bardzo gorąco, zimą trudno je odpalić i dogrzać. Nie działa mechanizm otwierania szyb, nie ma możliwości przewietrzenia ich w środku.

NIE CHCEMY NOWEGO AUTA DLA WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI !!!

Chcemy nowe auto do wykonywania tylko i wyłącznie obowiązków jakie na nas spoczywają., tylko do celów służbowych a ten jest SZCZYTNY.

Głęboko wierzymy, że wspólnie uda nam się osiągnąć pełen sukces i jeszcze przed zimą będziemy cieszyć się z nowego samochodu. Za każde nawet najdrobniejsze wpłaty, za każdą cegiełkę do osiągnięcia zamierzonego przez nas celu BARDZO DZIĘKUJEMY.

W ILOŚCI SIŁA !!!

Będziemy wdzięczni także za udostępnienia. :)

Moc to Wy, PSIjaciele zwierząt ! :)

Z wyrazami szacunku,

Zarząd i Pracownicy CHSMZ oraz Podopieczni Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko”

w Chojnicach

Wpłaty
Daria Kwiatkowska
 
150,00 zł
Julia Krzyżanowska
 
100,00 zł
Liceum w czersku klasa 4c
 
200,00 zł
Zobacz więcej
Klub Radnych "Program 2023" Arseniusza Finstera (10 os.) + Klub Radnych "Komitet Obywatelska" (3 os.) + burmistrz + wiceburmistrz
 
1500,00 zł
KLASA $D LO IM. FILOMATÓW W CHOJNICACH
 
510,00 zł
Justyna Barwina Myszka
 
500,00 zł
Zobacz więcej
Komentarze
Daria Kwiatkowska
Choinka, łyżwy, 2*sukienka, bolerko
Liceum w czersku klasa 4c
zbiórka klasowa na zakup samochodu
Justyna Remus
Ramka
Zobacz więcej
Zbiórka zakończona Zgłoś nadużycie, jeśli uważasz, że zbiórka zawiera niedozwolone treści.
29 181,00 zł z 80 000,00 zł
Wpłaciło już 721 osób
Udostępniło już 136 osób
Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt
Organizator zbiórki
Wspieramy Ciebie na każdym kroku
Razem możemy zrobić więcej
Zobacz, jak łatwo możesz
stworzyć zbiórkę

Przykra sytuacja losowa? Nagła choroba? Chęć spełnienia upragnionych marzeń? Niezależnie od tego, na co zbierasz fundusze, cel jest w zasięgu Twoich rąk! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby przybliżyć się do jego realizacji. Na Szczytnym Celu w zaledwie kilka chwil zarejestrujesz swoje konto jako osoba prywatna lub organizacja i od tego momentu możesz rozpocząć zakładanie swojej zbiórki. To naprawdę proste. Sprawdź sam!

Zacznij zbierać pieniądze, wykorzystuj możliwości

Założenie zbiórki to dopiero początek drogi do Twojego wymarzonego celu. Aby odniosła ona sukces, musisz podzielić się tą informacją ze światem. Dzięki opcjom szybkiego udostępniania możesz dotrzeć do mnóstwa osób za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsAppa, Messengera, Instagrama i wielu innych kanałów. Możesz również ustawić swój unikalny, prosty do zapamiętania link do zbiórki i wysłać go znajomym. Rozwiązań, aby osiągnąć swój cel, jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie wykorzystać je w odpowiedni sposób.

Poczuj naszą opiekę i wsparcie w trudnych chwilach

Indywidualny Opiekun Twojej zbiórki również będzie czuwał nad jej przebiegiem. Jeżeli poczujesz, że zbiórka stoi w miejscu, a podjęte działania nie przekładają się na efekty – napisz! Wyznaczony Opiekun jest właśnie po to, aby nieść wsparcie i udzielać praktycznych wskazówek, które przybliżą Cię do realizacji celu. Przeanalizujemy Twoją zbiórkę i wyciągniemy wnioski. Czasami lekka modyfikacja treści lub zdjęć wystarczy, aby zdecydowanie ruszyć do przodu.

Do dzieła!
Stwórz swoją zbiórkę za darmo!
Załóż zbiórkę - za darmo