Dramat 4-letniej Basi, która może już do końca życia nie widzieć. Potrzebujemy blisko 4 mln złotych

Zdjęcie osoby potrzbującej
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl

Basia cierpi na wrodzoną ślepotę Lebera, której lekarze długo nie potrafili zdiagnozować. Niestety rok temu dziewczynka całkowicie straciła wzrok. Jednak niedawno okazało się, że można jeszcze go przywrócić dzięki nowatorskiemu zabiegowi. Jak podkreślają lekarze, musi on być przeprowadzony jak najszybciej, bo inaczej Basia straci szansę na to, żeby kiedykolwiek w pełni widzieć. Koszt zabiegu wynosi ponad 3,7 mln złotych.

3,7 mln złotych - tyle bowiem wynosi koszt specjalnej terapii genowej dla 4-letniej mieszkanki Nowego Sącza w poznańskim Centrum Genetyki Medycznej Genesis.

– Basia urodziła się zdrowym dzieckiem. Tak twierdzili lekarze w Anglii, gdzie przyszła na świat. Jednak po krótkim czasie zauważyliśmy u córki wadę wzroku. Po 4 latach walki o właściwe zdiagnozowanie naszego dziecka, w Polsce została postawiona diagnoza. To wrodzona ślepota Lebera. Jest jeszcze szansa na to, aby uratować Basi wzrok. Pozwala na to ogromnie kosztowna terapia genowa, na którą niestety nas nie stać. 

Jeszcze do 3. roku życia dziewczynka wodziła wzrokiem za światłem, ale rok temu całkowicie przestała widzieć. W Centrum Zdrowia Dziecka stwierdzono, że ma uszkodzą siatkówkę i zalecono rozważenie terapii genowej. Obecnie Basia jest na 9. miejscu w kolejce pacjentów oczekujących na tego typu zabieg. Do jego wykonania potrzebny jest komplet wyników badań, które zostały już przeprowadzone i teraz są analizowane.

– Zabieg, który może przywrócić Basi wzrok, polega na wprowadzeniu specjalnego preparatu i jest bardzo prosty, a jednocześnie niezmiernie kosztowny. Gdy tylko uda się zebrać pełną sumę, bardzo szybko będzie można go przeprowadzić.

Rodzice Basi podkreślają, że oprócz pieniędzy liczy się czas, który gra na niekorzyść ich dziecka. Jeżeli nie uda się szybko zebrać ww. sumy, badanie trzeba będzie powtórzyć. A wtedy mogłoby się okazać się, że jest już za późno, bo siatkówka oka może w tym czasie umrzeć.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc – apeluje Janusz i Karolina, rodzice Basi.

Anonimowy Darczyńca 30,00 zł
około 11 dni temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 1 miesiąc temu
Ewelina 50,00 zł
około 2 miesiące temu
Uda się odzyskać Twój wzrok. Wałcz dzielna dziewczynko ????
Krzysztof Sobczak 100,00 zł
około 2 miesiące temu
Anonimowy Darczyńca 60,00 zł
około 2 miesiące temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 2 miesiące temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 3 miesiące temu
Anonimowy Darczyńca 15,00 zł
około 3 miesiące temu
Licytacja pucharu
Karolina Pierzchała 25,00 zł
około 3 miesiące temu
Emilia Zawierucha 35,00 zł
około 3 miesiące temu
Licytacja figurek z porcelany
Karolina Dominik Utworzona skarbonka Licytujemy dla Basi 58,45 zł ilość wpłat: 3
2%
53 032,07 z 3 720 000,00 zł
Brakuje jeszcze 3 666 967,93
Wspomóż
Wspomogło już 627 osób
Liczba udostępnień: 40
Karolina Dominik
Organizator zbiórki
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl