Dramat 4-letniej Basi, która może już do końca życia nie widzieć. Potrzebujemy blisko 4 mln złotych

Zdjęcie osoby potrzbującej
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl

Basia cierpi na wrodzoną ślepotę Lebera, której lekarze długo nie potrafili zdiagnozować. Niestety rok temu dziewczynka całkowicie straciła wzrok. Jednak niedawno okazało się, że można jeszcze go przywrócić dzięki nowatorskiemu zabiegowi. Jak podkreślają lekarze, musi on być przeprowadzony jak najszybciej, bo inaczej Basia straci szansę na to, żeby kiedykolwiek w pełni widzieć. Koszt zabiegu wynosi ponad 3,7 mln złotych.

3,7 mln złotych - tyle bowiem wynosi koszt specjalnej terapii genowej dla 4-letniej mieszkanki Nowego Sącza w poznańskim Centrum Genetyki Medycznej Genesis.

– Basia urodziła się zdrowym dzieckiem. Tak twierdzili lekarze w Anglii, gdzie przyszła na świat. Jednak po krótkim czasie zauważyliśmy u córki wadę wzroku. Po 4 latach walki o właściwe zdiagnozowanie naszego dziecka, w Polsce została postawiona diagnoza. To wrodzona ślepota Lebera. Jest jeszcze szansa na to, aby uratować Basi wzrok. Pozwala na to ogromnie kosztowna terapia genowa, na którą niestety nas nie stać. 

Jeszcze do 3. roku życia dziewczynka wodziła wzrokiem za światłem, ale rok temu całkowicie przestała widzieć. W Centrum Zdrowia Dziecka stwierdzono, że ma uszkodzą siatkówkę i zalecono rozważenie terapii genowej. Obecnie Basia jest na 9. miejscu w kolejce pacjentów oczekujących na tego typu zabieg. Do jego wykonania potrzebny jest komplet wyników badań, które zostały już przeprowadzone i teraz są analizowane.

– Zabieg, który może przywrócić Basi wzrok, polega na wprowadzeniu specjalnego preparatu i jest bardzo prosty, a jednocześnie niezmiernie kosztowny. Gdy tylko uda się zebrać pełną sumę, bardzo szybko będzie można go przeprowadzić.

Rodzice Basi podkreślają, że oprócz pieniędzy liczy się czas, który gra na niekorzyść ich dziecka. Jeżeli nie uda się szybko zebrać ww. sumy, badanie trzeba będzie powtórzyć. A wtedy mogłoby się okazać się, że jest już za późno, bo siatkówka oka może w tym czasie umrzeć.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc – apeluje Janusz i Karolina, rodzice Basi.

Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 3 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 4 dni temu
Anonimowy Darczyńca 5,00 zł
około 5 dni temu
Anonimowy Darczyńca 2300,00 zł
około 5 dni temu
Koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem
RomanRMK 300,00 zł
około 6 dni temu
Koszulka Sandecji Szczepański
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 7 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 8 dni temu
Ewa Pajor-Wojsław 400,00 zł
około 8 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 9 dni temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 9 dni temu
Karolina Dominik Utworzona skarbonka Licytujemy dla Basi 58,45 zł ilość wpłat: 3

Cel zbiórki

2%
46 971,78 z 3 720 000,00 zł
Brakuje jeszcze 3 673 028,22
Wspomóż
Wspomogło już 581 osób
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl