Jak działamy?

Podopieczni i potrzebujący, którzy skutecznie otrzymują pomoc


  • Każdy potrzebujący zasługuje na pomoc. Nie musisz być podopiecznym fundacji, aby Opiekunowie Szczytny-cel.pl udzielili wsparcia w Twojej wyjątkowej sytuacji.
  • Nasi Opiekunowie to osoby o wielkich sercach, którym z pewnością możesz zaufać. Są właśnie dla Ciebie, abyś nie był sam w potrzebie i zawsze służą pomocą. 
  • Zbiórki uruchamiane są nawet w kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia. Opiekunowie czuwają nad każdym przypadkiem, dbając o powodzenie każdej z prowadzonych zbiórek.
  • Każdy przypadek jest dla nas wyjątkowy. Jeśli potrzebujesz pomocy kliknij w Zbieraj na szczytny cel i wpisz tytuł oraz wyznacz kwotę zbiórki. Następnie zaznacz jakiej pomocy potrzebujesz i wybierz dla kogo zbierasz środki. Wybierz sposób w jaki sam chcesz utworzyć zbiórkę.
  • Możesz utworzyć zbiórkę sam lub wysłać zgłoszenie i powierzyć to zadanie Opiekunom Szczytny-cel.pl.
  • Doskonale znając wymagania osób potrzebujących, rozumiemy, że w wielu przypadkach są oni najlepszymi redaktorami, którzy jako jedyni potrafią opisać swoją historię w sposób wyjątkowy, w jaki nie zrobiłby tego nikt inny. Z tą myślą umożliwiamy również samodzielne przygotowanie zbiórki i przekazanie jej pod patronat Opiekuna.
  • Dla tych, którzy przygotowanie zbiórki wolą w całości powierzyć Opiekunom, przygotowaliśmy formularz zgłoszeniowy. Wystarczy wybrać opcję Chcę wysłać zgłoszenie i powierzyć to zadanie Opiekunom Szczytny-cel.pl, następnie w prosty sposób opisać swoją sytuację i wysłać zgłoszenie.
  • Wkrótce po wysłaniu zgłoszenia, przygotujemy wstępny tekst, a w razie potrzeby skontaktujemy się z Tobą w celu doskonalenia opisu i aktualizacji zamieszczonych treści.

 

Pytania i odpowiedzi


Dlaczego zbiórka, którą utworzyłem nie pojawiła się?

Nie martw się, zapewne Opiekunowie właśnie zaznajamiają się z Twoją sytuacją. Jest to pierwszy etap naszej pomocy, w którym Opiekunowie analizują Twoje zgłoszenie, by móc podjąć indywidualne rozwiązania, dzięki którym Twoja zbiórka będzie mogła zakończyć się sukcesem.

 

Czy mogę prowadzić tę samą zbiórkę w innych serwisach?

Nasi Opiekunowie wykazują się niebywałym zaangażowaniem, aby każda zbiórka prowadzona z ich udziałem mogła zakończyć się sukcesem. Zbiórka prowadzona równocześnie na innym portalu mogłaby osłabić ich wysiłki mające na celu przyciągnięcie jak największej liczby Darczyńców o wielkich sercach, dlatego nie zalecamy, by prowadzić tę samą zbiórkę równolegle na innych portalach.

 

Jak mogę wypłacić zebrane środki?

Sposób wypłaty uzależniony jest od tego, kto jest organizatorem zbiórki. Jak zapewne wiesz, organizatorem może być osoba fizyczna lub prawna, która dokonuje zgłoszenia. Zatem, jeśli zgłaszającym jest osoba fizyczna, istnieje możliwość wypłacenia środków na zweryfikowany rachunek bankowy. Proces ten następuje po zleceniu wypłaty w Twoim panelu. W sytuacji, gdy dokonującym zgłoszenia jest osoba prawna, a więc fundacja, której jesteś podopiecznym, zebrane środki mogą zostać wypłacone jedynie na zweryfikowany rachunek bankowy należący do fundacji, z ramienia której prowadzona jest Twoja zbiórka. Skontaktuj się wtedy ze swoją fundacją, aby omówić kwestię wypłaty środków.

 

Czy pomożecie mi wypromować zbiórkę?

To jedno z najważniejszych zadań naszych Opiekunów. Naszą misją jest zapewnienie skutecznej pomocy w osiągnięciu celu, dlatego do każdej zbiórki podchodzimy indywidualnie, podejmując wszelkie niezbędne działania, aby przyciągnąć jak największą liczbę Darczyńców o wielkich sercach i zakończyć zbiórkę z sukcesem!

 

Czym jest promowanie charytatywne?

Promowanie charytatywne jest zupełnie nowym, niespotykanym dotąd rozwiązaniem, dzięki któremu każdy pilnie potrzebujący pomocy może w łatwy sposób ubiegać się, aby jego zbiórka została wyświetlona na stronie głównej swerwisu i nie tylko. Wystarczy wybrać pakiet wsparcia, pomocy lub ratunku, następnie wysłać zgłoszenie z krótkim uzasadnieniem, a Opiekunowie wkrótce zaczną działać!

 

Czy korzystanie z serwisu jest bezpłatne?

Instytucja Szczytnego Celu powstała z myślą, aby zapewnić skuteczną pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dlatego nie pobieramy opłat za uruchomienie zbiórki i korzystanie z serwisu. Naszym najważniejszym celem jest, aby każdy potrzebujący otrzymał skuteczną pomoc finansową. Czujemy się spełnieni, wiedząc, że mogliśmy pomóc w ocaleniu życia, zdrowia i uratować kolejne istnienie.  

Musisz jednak wiedzieć, że proces pozyskania funduszy w skali ogólnokrajowej niesie za sobą pewne koszty, (np. obsługa płatności, utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej, czy zaangażowanie Opiekunów) bez których nie byłoby możliwe skuteczne pozyskanie funduszy. Wychodząc temu naprzeciw, stworzyliśmy serwis zapewniający osobom potrzebującym maksymalne korzyści. Nasze algorytmy powiększając cel Twojej zbiórki o symboliczne 6,5 % - zapewniają Ci, że wszystkie zgromadzone w zbiórce środki, zostaną w całości przekazane na wskazany cel. Nie zabieramy Ci możliwości ratowania życia. Nie pobieramy prowizji w momencie zakończenia. Wszystkie środki zebrane w Twojej zbiórce należą do Ciebie, możesz je wypłacić w dowolnym momencie!